Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i shtetit tha se do ti punësojë shkencëtarët, inxhinierët dhe teknikët irakienë, të cilët kanë punuar për programet e armatimit të Saddam Husseinit.
Zëdhënësi Richard Boucher tha se Shtetet e Bashkuara duan ti ri-orientojnë ekspertët irakienë në çështje civile.
XS
SM
MD
LG