Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i shtetit e bëri publik raportin për Liritë Ndërkombëtare të Fesë për vitin 2003, në të cilin ashpër kritikohen disa vende të Azisë dhe Lindjes së Mesme.
Ndër më të kritikuarat janë Burma, Kina, Koreja e Veriut, Vietnami dhe Kuba, që janë kategorizuar si regjime totalitare apo autoritare, të cilat fenë e shohin si kërcënim për ideologjinë shtetërore.
XS
SM
MD
LG