Ndërlidhjet

KIRKUK


Forcat amerikane gabimisht kanë qëlluar dhe vrarë tre policë irakienë ndërsa dy i kanë plagosur, duke menduar se janë kryengritës.
Ngjarja ka ndodhur në një postbllok policor në qytetin Kirkuk.
XS
SM
MD
LG