Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri gjerman i Mbrojtjes Peter Struck e ka hedhur poshtë thirrjen që trupat gjermane në Afganistan ta luftojnë tregtinë me opium.
Qeveria nuk mund ta pranojë idenë, ka thënë Struck, duke shtuar se qeveria dhe ushtria duhet ti luftojnë drogën dhe komandantët e luftës, e jo trupat gjermane.
XS
SM
MD
LG