Ndërlidhjet

BRUKSEL


11 udhëtarë kanë vdekur ndërsa 37 janë lënduar kur një autobus rrëshqiti nga rruga dhe u përplas në mbrojtëset prej betonit.
Fatkeqësia ndodhi afër kufirit Francë-Belgjikë, në rrugën Mons-Paris.
XS
SM
MD
LG