Ndërlidhjet

BAGDAD


Në raportet e sotme që arrijnë nga Bagdadi bëhet e ditur për zjarrin që shpërtheu në katër naftë-sjellës afër qytetit Tikrit, në veri të kryeqytetit të Irakut. Zyrtarë irakianë në Tikrit kanë thënë se zjarri ishte shkaktuar nga eksplodimet dhe se ishte "vepër sabotuese e autorëve të panjohur".
XS
SM
MD
LG