Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ


Forcat ruse kanë përdorur aeroplanë dhe artileri kundër pozitave të kryengritësve çeçenë, ndërkohë që nga shpërthimi i minave dhe sulmet e çeçenëve janë vrarë 4 dhe plagosur 12 ushtarë rusë.
Një zyrtar i administratës pro-ruse në Çeçeni ka njoftuar se luftëtarët çeçenë 14 herë i kanë sulmuar forcat ruse në 24 orët e fundit.
XS
SM
MD
LG