Ndërlidhjet

QYTETI I KUVAJTIT


Kryeministri i Kuvajtit Sheikh Sabah Al Ahmed Al Sabah tha se vendet e Gjirit Persik duhet të angazhohen në bashkëpunimin "rajonal dhe ndërkombëtar" për luftimin e terrorizmit.
Në samitin e 6 vendeve të Gjirit në Kuvajt, Al Sabah tha se përhapja e terrorizmit në disa vende të rajonit paraqet një nga rreziqet më të mëdha të botës.
XS
SM
MD
LG