Ndërlidhjet

BAGDAT


Forcat amerikane kanë arrestuar një ish-gjeneral irakain për shkak të organizmit të rezistencës kundër trupave të koalicionit.
Arrestimi erdhi gjatë operacioneve të ndërmarra nga ushtarët amerikanë në Irakun qëndror për t'i dhënë fund sulmeve.
Në të tjera zhvillime, mësohet se dy ushtarë amerikanë dhe një përkthyes irakianë janë vrarë gjatë ditës në Bagdat, si pasojë e një sulmi ndaj automjeteve që ata po udhëtonin.
XS
SM
MD
LG