Ndërlidhjet

MOSKË


Pjesëtarë të Këshillit Qeverisës së Irakut gjenden për vizitë në Moskë, ku po diskutojnë mbi kontratat në industrinë e naftës, që Rusia ka nënshkruar gjatë regjimit të Sadam Huseinit dhe faljen e borxhit prej disa qindra miliona dollarësh, që Bagdati i ka Moskës.
I dërguari i posacëm amerikan për borxhin e Irakut, James Baker, do të vizitojë Japoninë, Korenë e Jugut dhe Kinën për të diskutuar mundësitë e faljes së borxheve Irakut.
XS
SM
MD
LG