Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i jashtëm egjiptian, Ahmed Maher, është sulmuar nga një numër besimtarësh myslimanë gjatë faljes që ai po e zhvillonte në xhaminë Al Aksa. Shefin e diplomacisë egjiptiane e kanë thirrur tradhëtar, derisa në ato momente ai pati dhe probleme shëndetësore. Maher ëshët në spital në gjendje më të mirë shëndetësore.
Ministri i jashtëm i Egjiptit, gjendet në Jerusalem ku u takua gjatë ditës me kryeministrin izraelit Ariel Sharon.
XS
SM
MD
LG