Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ministria e Jashtme e Pakistanit tha se mund të ketë patur transfer të mundshëm të teknologjisë bërthamore nga Pakistani në Iran.
Zëdhënësi Masood Khan tha:
"Ka indicje se "individë të caktuar mund të kenë qenë të motivuar nga ambicjet personale apo lakmia, por vlerësimin përfundimtar nuk e kemi, ndërsa hetimet vazhdojnë", tha Masood Khan.
Dje Pakistani tha se e ka marrë në pyetje shkencëtarin Abdul Qadeer Khan për lidhjen e tij të mundshme mes Pakistanit dhe programeve bërthamore të Iranit.
XS
SM
MD
LG