Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ


Dy policë dhe një grua e humbën jetën në përleshjet e armatosura të kryengritësve çeçenë me forcat e rendit.
Me viktimat e sotme, numri i të vrarëve në 24 orët e fundit ka arritur në 15.
Ministria ruse e Mbrojtjes tha se prej vitit të ardhshëm, njësitet ushtarake në Çeçeni do të përbëhen nga ushtarë profesionistë.
XS
SM
MD
LG