Ndërlidhjet

BEOGRAD


Sot vazhdoi gjykimi i të akuzuarve për ndërlidhje me vrasjen e kryeministrit serb Zoran Xhingjiq.
Prokurorët thanë se gangsterët e dyshuar dhe pjesëtarët e njësitit special të policisë, e planifikuan vrasjen për ta përmbysur qeverinë pro-perëndimore, dhe për ti hapur rrugën mbështetësve të Millosheviqit.
Përveç vrasjes së kryeministrit, të akuzuarit ngarkohen edhe për rrëmbime, komplot, terrorizëm dhe vrasje tjera.
XS
SM
MD
LG