Ndërlidhjet

PEKIN


Shërbimet kineze të sigurisë kanë arrestuar 24 tajvanezë dhe 19 kinezë, për të cilët thanë se kanë pranuar të kenë qenë spiunë të Tajvanit në Kinë.
Agjencua Xinhua nuk transmetoi detaje rreth të arrestuarve, por njoftoi se ata e kanë pranuar krimin dhe siç thuhet "u kanë shprehur mirënjohje shërbimeve të sigurisë për trajtimin human që u është bërë".
XS
SM
MD
LG