Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një polak me origjinë hebreje dhe e motra e tij, kanë menduar për njëri tjetrin se janë vrarë në kampet naziste gjatë Luftës së dytë Botërore.
Por pas 67 viteve, 73-vjeçarja Ruza Shlamovich dhe vëllai 78 vjeçar Benjamini u bashkuan në Jerusalem.
Të dy kanë jetuar vetëm 100 kilometra larg njëri-tjetrit, motra në Tel Aviv, ndërsa vëllai në Haifa.
XS
SM
MD
LG