Ndërlidhjet

GAZË


Trupat izraelite sot u tërhoqën nga qyteti Rafah në Rripin e Gazës, pas operacionit 24 orësh, gjatë të cilit 9 palestinezë u vranë, 40 u plagosën dhe shumë të tjerë mbetën pa shtëpi.
Tërheqja vijoi pasi ushtria tha se e kishte shkatërruar një tunel masiv, përmes të cilit janë kontrabanduar armët nën kufirin me Egjiptin, i cili aktualisht kontrollohet nga Izraeli.
XS
SM
MD
LG