Ndërlidhjet

KAIRO


Kryeministri britanik Tony Blair dhe presidenti amerikan George Bush do ta vizitojnë Libinë në vitin 2004, ka deklaruar djali i kryetarit të Libisë Moamer Gaddafi.
Në një intervistë për shtypin arab, Seif El-Islam Gaddafi ka thënë se Bush do ta vizitojë Libinë pasi të hiqet embargoja amerikane ndaj Tripolit, që sipas tij, nuk do të zgjatë "më shumë se tre muaj".
XS
SM
MD
LG