Ndërlidhjet

GAZË


Ushtarët izraelitë qëlluan për vdekje një palestinez të armatosur me bombë afër një vendbanimi hebrej në Rripin e Gazës.
Burime palestineze i kanë deklaruar agjencisë Reuters se i vrari ishte anëtar i grupit militant islamik Jihad, dhe ka planifikuar të kryejë një sulm në vendbanimin Ganei Tal.
XS
SM
MD
LG