Ndërlidhjet

LONDËR


Anija kozmike evropiane Mars Express sot ateroi në sipërfaqen e Marsit.
Përkundër mungesës së kontaktit nga planeti, drejtuesi i operacionit në Qendrën e Kontrollit në Gjermani, Gaelle Winters u shpreh optimist.
"Nuk duhet ta harrojmë lajmin fantastik. Për herë të parë kemi një anije kozmike në orbitën e Marsit, dhe ajo është në gjendje të mirë", tha Winters.
XS
SM
MD
LG