Ndërlidhjet

PEKIN


Të paktën 191 njerëz janë vrarë, helmuar apo djegur nga shpërthimi i gazit natyror dhe gazrat helmuese që u krijuan më pas.
Agjencia Xinhua tha se autoritetet e kanë evakuar një zonë të tërë në juglindje të Kinës.
Shpërthimi që ka ngjarë të martën ka krijuar përzierje helmuese të gazit natyror dhe sulfatit të hidrogjenit deri 30 metra mbi tokë.
Shkaqet e shpërthimit ende nuk janë bërë të njohura.
XS
SM
MD
LG