Ndërlidhjet

KABUL


Delegatët e Asamblesë së Madhe Kushtetuese në Afganistan sot pritet të votojnë për projekt kushtetutën, e cila e mbështet formën presidenciale të qeverisë, të favorizuar nga kreu i administratës së përkohshme Hamid Kharzai.
Delegatët dje i dhanë fund harmonizimit të kundërthënieve të Kharzait dhe liderëve të fraksioneve, rreth sistemit presidencial apo parlamentar.
XS
SM
MD
LG