Ndërlidhjet

LONDËR


Ylli britanik i teatrit Sir Alan Bates sot ndërroi jetë në moshën 69 vjeçare pas një beteje të gjatë me kancerin.
Bates u bë i famshëm me rolet e tij në veprat klasike Hamleti, Rikardi III si dhe Antoni dhe Kleopatra.
XS
SM
MD
LG