Ndërlidhjet

QERBELA


Nga plagët e shpërthimeve të djeshme në Qerbela të Irakut, sot vdiqën edhe 5 irakianë dhe një ushtar i Bullgarisë, pjesëtarë i njësisë shumëkombëshe në Irak. Kështu numri i të vrarëve nga sulmet e koordinuara të djeshme në qytetin Qerbela arriti në 19, ndërsa të plagosur janë më se 100 persona.
XS
SM
MD
LG