Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Hagës nuk i komentoi rezultatet e zgjedhjeve në Serbi, ku vendet në parlament i siguruan dy figura politike të akuzuara për krime të luftës.
"Nuk kemi koment" tha zëdhënësi i Tribunalit Jim Landale, duke refuzuar të shprehet për situatën politike në Serbi.
Ish presidenti jugosllav Sllobodan Millosheviq dhe udhëheqësi ultranacionalist Vojisllav Sheshelj u zgjodhën deputetë në Kuvendin e Serbisë, ndërkohë që akuzohen për krime të luftës.
XS
SM
MD
LG