Ndërlidhjet

BERLIN


Mediat gjermane kanë shprehur brengosje për fitoren e ultranacionalistëve në Serbi.
"Ndarja e shoqërisë nuk është zvogluar, por është thelluar. Edhe ata tek të cilët mbështetej shpresa, nuk bën shumë për të respektuar ligjet dhe drejtësinë", shkruan Berliner Zeitung.
Nga ana tjetër, vazhdon gazeta gjermane, çdo serb e ka të qartë se për Perëndimin, ndarja e Kosovës nga Serbia është punë që ka marrë fund, përkundër rezolutës 1244.
XS
SM
MD
LG