Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka deklaruar se hapat pajtuese të ndërmarra së fundi nga Irani, mund të cojnë në vendosjen e dialogut mes dy vendeve.
Sipas mediave amerikane Powell, ka thënë se ekziston "një qasje e re nga ana e Iranit", në mardhëniet me vendet e tjera.
Shtetet e Bashkuara dhe Irani kanë ndërprerë raportett diplomatike që nga viti 1979.
XS
SM
MD
LG