Ndërlidhjet

SHRINAGAR


20 ushtarë të Indisë dhe një civil u plagosën gjatë ditës si pasojë e një shpërthimi në afërsi të Shringarit, që është kryeqyteti veror i Kashmirit.
Kashmiri, rajon i kontrolluar nga India, kërkohet edhe nga Pakistani, derisa vetë banorët e Kashmirit, kërkojnë pavarësi.
XS
SM
MD
LG