Ndërlidhjet

PEKIN


Nga shpërthimi në një fabrikë fishekzjarresh në Kinën verilindore janë vrarë së paku 35 njerëz dhe janë plagosur 19 të tjerë.
Aksidentet në punë janë tepër të shpeshta në Kinë dhe kanë marrë jetën e disa mijëra punëtorëve.
XS
SM
MD
LG