Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka forcuar masat e sigurisë në selinë e vet në Bruksel, pas një numri letrash me lëndë shpërthyese që kishin si cak qendrën e Bashkimit, institucione dhe personalitete evropiane.
Gjatë ditës policia hollandeze ka gjetur një letër bombë, që ishte dërguar në Agjencinë Evropiane të Ligjit, me qendër në Hagë. Ky zbulim erdhi vetëm një ditë pasi policia hollandeze kishte zbuluar një letër të ngjashme, që i ishte dërguar Policisë Evropiane po në Hagë.
Një letër e ngjashme i është dërguar në të njëjtën ditë dhe kreut të Bankës Qëndrore Evropiane.
XS
SM
MD
LG