Ndërlidhjet

JERUSALEM


Nga goditjet e një aeroplani ushtarak izraelit ndaj një makine në Rripin e Gazës është plagosur një pasagjer dhe 10 persona të tjerë, që gjendeshin në vendin e ngjarjes.
Kjo është bërë e ditur nga burimet palestineze.
Sulmi ndodhi në një nga qendrat kryesore të grupit militant Hamas.
Burimet izraelite nuk kanë dhënë asnjë deklaratë lidhur me incidentin në fjalë.
XS
SM
MD
LG