Ndërlidhjet

BRUKSEL


Policia evropiane është në kërkim të një grupi anarkist, i cili dyshohet të qëndrojë pas një numri letrash-bombë që i janë dërguar zyrtarëve dhe institucioneve të Bashkimit Evropian.
Një grup italian i vetquajtur, Federata jozyrtare e anarkistëve, ka kërcënuar se po organizon një fushatë kundër "rendit të ri evropian".
XS
SM
MD
LG