Ndërlidhjet

RAMALLAH


Zyrtarët e shërbimeve të Sigurisë së Izraelit dhe palestinezëve janë dakorduar të takohen gjatë ditës ne Ramallah me drejtorin e Shërbimit Qendror Informativ të Shteteve të Bashkuara, George Tennet që të diskutojnë planin për armëpushim afatgjatë.
Izraeli e ka mirëpritur, kurse palestinezët kanë shfaqur rezerva ndaj planit të George Tennet, hollësitë e të cilit nuk janë publikuar zyrtarisht.
Edhe zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian vazhdojnë aktivitetet në kuadrin e perpjekjeve për ndërprerjen e dhunës midis Izraelit dhe palestinezëve, kurse nesër në rajon fillon turneun edhe Sekretari i Pergjitheshem i OKB-se, Kofi Anan.
XS
SM
MD
LG