Ndërlidhjet

HJUSTON


Ne shtetin e Teksasit të Shteteve të Bashkuara kanë humbur jetën së paku 15 njerëz në vërshimet e shkaktuara nga një fortunë tropikale.
Zyrtarët thonë se nga vërshimet, që kanë goditur Hjustonin dhe 28 distrikte përreth, janë dëmtuar dhjetë mijë shtëpi e objekte tjera dhe është shkaktuar dëm në vlerë prej 1 miliardë dollarësh.
XS
SM
MD
LG