Ndërlidhjet

MADRID


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush arriti në Madrid. Ky është fillimi i turneut të parë zyrtar të presidentit Bush në Evropë. Ai kishte premtuar se do të jetë një mik lojal i Evropës.
Në Madrid zoti Bush u takua me mbretin e Spanjës, Juan Carlos.
Gjatë turneut gjashtë-ditësh, presidenti i Shteteve të Bashkuara do të vizitoj edhe Belgjikën, Suedinë, Poloninë dhe Slloveninë, ku, të shtunën, do të takohet me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG