Ndërlidhjet

WASHINGTON


Zëdhënësi i departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Philip Reeker ka thënë se “zoti Tenet do të përfundoj takimet e tij dhe pastaj do të vendos për planet e ardhshme. Bëhet e ditur se George Tenet do të kthehet shkurtazi në Washington. Presidenti amerikan Bush u takua me kryeministrin e Spanjës, Aznar në kuadër të turneut të tij të parë zyrtar në Evropë. Ministri i jashtëm grek, Papandreou nuk përjashton intervenimin ndërkombëtar ushtarak në Maqedoni. Gjatë ditës së sotme mbretëroi armëpushimi i shpallur ndaras nga forcat qeveritare dhe nga guerilja shqiptare.
XS
SM
MD
LG