Ndërlidhjet

JERUZALEM


Takimi i përbashkët i udhëheqësve të lartë palestinezë dhe izraelitë të sigurisë, i ndërmjetësuar nga shefi i Shërbimit Informativ Amerikan, George Tenet ka përfunduar me miratimin e planit të propozuar nga Shtetet e Bashkuara. Megjithëse nuk janë dhënë komente nga asnjëra palë dhe projekti nuk është publikuar ende, agjensitë e lajmeve raportojnë se marrëveshja përfshin ftesën për një periudhë qetësimi që do të pasohet nga ndërrmarrja e masave të mirë-besimit reciprok.
XS
SM
MD
LG