Ndërlidhjet

TIRANË


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri njoftoi se në zgjedhjet e 24 qershorit do të votojnë afro 2 milion e 500 mijë votues. Ky numër, i cili u bë i njohur pas një aksioni të gjerë të rishikimit të listave, është thuajse i njëjtë me numrin e votuesve që ishin regjistruar për zgjedhjet vendore të 1 tetorit.
Sot në mesditë përfundoi ultimatumi i partive të vogla lidhur me regjistrimin si të pavarur që Partia Socialiste dhe ajo Demokratike u kanë bërë disa dhjetëra kandidatëve të tyre. Por një zëdhënës i Komisionit Qendror tha se vetëm një marrëveshje mes partive politike do të mund ta zgjidhte krizën.
XS
SM
MD
LG