Ndërlidhjet

SHKUP


Maqedonia ëhtë dakorduar të zgjasë armëpushimin e brishtë derisa liderët politikë diskutojnë një plan paqësor të mbështetur ndërkombëtarisht, deklaroi në shkup Goerge Robertson, sekretar i përgjithshëm i NATO-s.
Qeveria e Maqedonis u pajtua që të zgjasë periudhen ekzistuese të vetëpërmbajtjes ushtarake gjatë dialogut vijues politik, tha Robertson në konferencën për shtyp, pas bisedimeve me liderët poltikë të Maqedonisë.
Robertson u ka bërë thirrje kryengritësve shqiptarë që të bëjnë të njëjtën zgjatje të armëpushimit dhe të largohen nga Haraçina.
XS
SM
MD
LG