Ndërlidhjet

TETOVË


Kryengritësit shqiptarë kanë hapur mbrëmë zjarr mortajash dhe armësh automatike nga disa lokalitete afër Tetovës kundër pozicioneve të forcave qeveritare, kurse Armata ka këthyer zjarrin me armë artilerike, njoftuan burime ushtarake maqedonase. Qeveria e Maqedonisë, dje, ndërkaq, filloi të mobilizojë dhe armatosë rezervistët e policisë në Shkup, përaktësisht në Stajkovc, jo largë Haraçinës. Njerëzit janë armatosur, por vetëm në pajtim me planin për mobilizim të përgjithshëm të njësive rezerve të policisë, ka thënë zëdhënësi Stevo Pendarovski.
XS
SM
MD
LG