Ndërlidhjet

DAMASK


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan u takua në Damask me presidentin e Sirisë, Bashar al-Assad për të diskutuar qëndrueshmërinë e armëpushimit midis Izraelit dhe Palestinezëve. Ndonëse nga takimi nuk u publikuan hollësi, Siria vazhdimisht ka kritikuar idenë për një paqë te negocuar me Izraelin. Sekretari i përgjithshëm i OKB-së nga Damasku udhëton në Liban, Izrael dhe në territoret Palestineze.
XS
SM
MD
LG