Ndërlidhjet

VARSHAVË


Një ditë para takimit me presidentin rus, Vladimir Putin, presidenti amerikan George Bush, është shprehur se “Shtetet e Bashkuara dëshirojnë ta kenë Rusinë “partner dhe aleat”. Presidenti Bush e ka bërë këtë deklaratë gjatë qëndrimit të sotëm në Poloni. Megjithatë, George Bush nënvizoi shqetësimin e administratës së tij rreth aksionit rus për shtimin e arsenalit të armëve, duke theksuar se kjo do të jetë ndër temat kryesore që do të inicoj në takimin e Lubjanës (Slloveni).
XS
SM
MD
LG