Ndërlidhjet

GETEBURG


Raportohen trazira në qytetin e Suedisë, ku kundërshtarët e globalizimit po protestojnë ndaj samitit të Bashkimit Evropian, në të cilin njëra nga temat kyçe është ajo e zgjërimit me anëtarë të rinj. Demonstruesit kanë qëlluar me gurë dhe u kanë vënë zjarrin objekteve të ndryshme të policisë. Nuk ka njoftime për të lënduar apo të arrestuar.
XS
SM
MD
LG