Ndërlidhjet

ATHINË


Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit e një aksidenti detar, kur një anije që transportonte emigrantë ilegalë kurdë, irakienë dhe afganas, u mbyt në brigjet detare greke. Ministria e Marinës Tregtare të Greqisë njofton se të paktën gjashtë persona kanë vdekur, kurse katër të tjerë, midis të cilëve edhe tre fëmijë, figurojnë të humbur.

XS
SM
MD
LG