Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin arriti për vizitë të shkurtër në Kosovë pas bisedimeve që kishte në Beograd me udhëqjen jugosllave. Me të arritur, Putin takoi komandantin e trupave ruse pran forcës paqeruajtëse në Kosovë, të udhequr nga NATO dhe pritet të takojë edhe shefin e UNMIK-ut, Hans Hakerup dhe komandantin e KFOR-it, gjeneralin Torstajn Shaker. Zyrtarët e UNMIK-ut njoftuan se presidenti i Rusisë do të takonte në aeroportin e Prishtinës edhe delegacionin e Këshillit të Sigurimit, që ndodhet në një mision në Kosovë.
XS
SM
MD
LG