Ndërlidhjet

BERLIN


Ministrat e brendshëm të Gjermanisë dhe Francës kërkojnë mbajtjen e një takimi urgjent me kolegët e tyre nga Bashkimi Evropian, që të diskutojnë se si të parandalohet përsëritja e protestave shkatërruese që shqetësuan Samitin gjatë uikendit të liderëve të BE-së në Suedi. Ministrat Otto Schilz dhe Daniel Vaillent kërkojnë mbledhje speciale sa më parë që të jetë e mundur, që do të vendoste për përgjigje të koordinuar e të vendosur ndaj kësaj forme të re të ekstremizmit, njoftoi zyra e ministrit të Brendshëm gjerman.
XS
SM
MD
LG