Ndërlidhjet

SHKUP


Një zyrtar i larë evropian ka udhëtuar drejt Maqedonisë, në përpjekje për të gjetur rrugëdalje në bisedimet mes liderëve të katër partive kryesore vendore. Mircea Geoana, kryesues i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian, do të shtyjë palët në bisedime të arrijnë një ujdi, e cila do të frenonte destabilizimin e mëtejshëm të Maqedonisë-thuhet në kumtesën pë shtyp të këtij organizmi.
XS
SM
MD
LG