Ndërlidhjet

TAIPEI, TAIVAN


"Taivani ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Maqedoninë dhe do t’u japë fund edhe të gjitha lidhjeve ekonomike me të" - ka deklaruar sot zëdhënësi i ministrisë së jashtme të Taivanit, Chang Siao-yue. Ky hap është ndërrmarrë pas mbërritjes së ministres së jashtme të Maqedonisë, në Pekin.
XS
SM
MD
LG