Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusis,Vladimir Putin thotë se ai dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush kanë arritur nivel shum të lartë të besimit,siç e ka cilësuar,gjat samitit të Lubjanës. Duke folur në Moskë,Putin ka thënë se ai dhe Bush janë dakorduar të punojnë së bashku për identifikimin e burimeve të kërcënimit. Por,Putin thotë se ai dhe Bush nuk pajtohen lidhur me kërcënimet ndaj siguris me të cilat ballafaqohen vendet e tyre. Lideri rus sërish ka përsëritur kundësrshtimin e Moskës ndaj planeve të Uashingtonit për ndërtimin e mburojës antiraketore.
XS
SM
MD
LG