Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryesuesi i radhës i OSBE-së, ministri i jashtëm i Rumanisë, Mircea Geoana ka takuar në Prishtinë shefin e UNMIK-ut, Hans Hakerup, shefin e misionit në Kosovë të OSBE-së Dan Everts dhe liderë politik të Kosovës. Mircea Geoana ka qëndruar në Graçanicë ku u ka thënë Sërbëve se duhet të dalin në zgjedhjet e Nëndorit për të realizuar të drejtat e tyre përmes përfaqësiesve të vetë politik.
XS
SM
MD
LG